Czech English

O nás

O naší CHS


Jsme malá, rodinná chovatelská stanice plemene tosa inu registrovaná od roku 2008.V tomto roce jsme si pořídili naši první tosičku Gaššinku a tato bezelstná a čistá psí duše nás přesvědčila, že se tosa stane naším životním osudem. Gaššinku jsme kvůli jejím velkým zdravotním potížím nakonec neuchovňovali a jedenáct let jsme se plně věnovali tomu, aby s námi prožila spokojený život se spoustou lásky a s co nejmenším množstvím bolesti.

Po Gaššinčině odchodu jsme si pořídili naši nynější tosičku Yoshinku. Pro její skvělou povahu, zdraví a krásný exteriér jsme se ji rozhodli uchovnit a věnovat se odchovu štěňátek.

Bydlíme na vesnici v domě s velkou zahradou. My, naše děti, Yoshinka, kočky, slepice ... všichni pospolu a v pohodě :)

 


 

O plemeni tosa inu


Tosa inu je Japonské národní plemeno, které se vyznačuje odvahou, silou a obětavostí. Je to pes samurajů, pes jednoho pána.
Tosa je pro svou rodinu bez nadsázky ochotná položit život a díky své vysoké inteligenci zvládá dobře vyhodnocovat nebezpečí.
(Já osobně si nedovedu představit lepšího ochránce k mým dvěma malým dětem.)

Tosa je přirozeně inteligentní a nesnáší dril. Potřebuje láskyplnou výchovu plnou odměn, ne trestů a při dobré motivaci se učí velmi rychle a ráda.

Při správné socializaci nejsou problém ani ostatní psi, ani zvířata. Je ale potřeba být důsledný.
K dětem je trpělivá a opatrná.

Tosa je velmi citlivá a rozhodně není vhodná pro psychicky nevyrovnaného majitele. Reaguje na změny nálad a při nepohodě trpí.

Také je zcela nevhodná do kotce ! Nejšťastnější je zachumlaná se svými dvounožci pod dekou a miluje polštáře :)